Podziemia kopalni KWK Bobrek-Piekary ponownie staną się planem dla ekipy telewizyjnej. W roli głównej ratownicy górniczy. To im poświęcony będzie program Canal + Discovery pod roboczym tytułem „Herosi”.

Tam, gdzie pojawia się zagrożenie, skąd wycofywani są górnicy, wkraczają oni – ratownicy, ludzie niosący pomoc przez 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Ekstremalna temperatura, wysoka wilgotność, zapylenie, hałas lub całkowita cisza i skupienie w trakcie prowadzenia akcji ratunkowych, oczekiwanie na najmniejsze oznaki życia. Wspaniała kondycja fizyczna, niesamowita odwaga, odporność na ogromy stres i towarzysząca świadomość bezpośredniego zagrożenia życia, także swojego – to ich codzienność. Dbają o bezpieczeństwo, chronią i ratują życie, gotowi do działania w każdej chwili. Doskonale zorganizowani i wyszkoleni – na miarę Mistrzów Świata.

Materiał do programu nagrywany będzie jutro (tj. 6 grudnia), a efekty współpracy emitowane będą w Canal+Discovery pod koniec pierwszego półrocza 2017 r.

media