Węglokoks SA pracuje nad uruchomieniem na terenie województwa śląskiego, dwóch szpitali tymczasowych, gdzie leczeni będą pacjenci ze stwierdzonym zakażeniem wirusem COVID-19.

 

Wytypowano już odpowiednie lokalizacje – pierwsza to teren Międzynarodowego Portu Lotniczego Pyrzowice, gdzie w jednej z hal ma rozpocząć funkcjonowanie tymczasowy szpital. Wybrana lokalizacja w żaden sposób nie koliduje z podstawowa działalnością portu lotniczego i to zarówno w odniesieniu do obsługi pasażerskiej, jak i cargo.

 

Druga lokalizacja to Ustroń, w obiekcie administrowanym wcześniej przez Narodowy Fundusz Zdrowia i spełniający wymagania stawiane placówkom medycznym.

 

W budowanych przez Węglokoks szpitalach tymczasowych będzie można przyjąć kilkuset pacjentów. Nowoczesne wyposażenie powoli na hospitalizowanie również najcięższych przypadków, wymagających użycia respiratorów.

 

Oprócz intensywnych prac budowlano montażowych trwa również rekrutacja personelu. Czekamy na wszystkich, którzy chcieliby czynnie zaangażować się w walce z pandemią. Jeśli posiadasz wykształcenie medyczne ZGŁOŚ SIĘ DO NAS.

 

W przypadku zainteresowania ofertą pracy CV należy składać na adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

W tytule maila należy wpisać: "SZPITAL TYMCZASOWY".

 

Rozpoczęcie pracy będzie możliwe w przypadku uruchomienia szpitala

 

 

 

szpital 3

 

szpital 4

 

szpital 5

media