Transport maseczek, ochronnych, kombinezonów i gogli ochronnych przekazał Węglokoks SA do Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Te bardzo potrzebne w tej chwili artykuły trafią do placówek służby zdrowia i instytucji zaangażowanych w walkę z epidemią koronawirusa.


Około 1000 sztuk maseczek ochronnych na twarz kn95-FFP2 oraz 80 sztuk kombinezonów ochronnych przekazaliśmy  również dla Ośrodka dla Osób Niepełnosprawnych Miłosierdzie Boże w Mikołowie
Wartość przekazanego przez naszą firmę sprzętu to około 780 tysięcy złotych. Materiały zakupione zostały w Chinach. Węglokoks SA zorganizował transport lotniczy wraz z Dolnośląskim Urzędem Marszałkowskim. Konkretne artykuły dobrane zostały na podstawie zgłaszanych przez odpowiednie służby potrzeb. Ich rozdysponowaniem zajmie się Wydział Zarzadzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.


- Od samego początku epidemii Weglokoks zaangażowany jest w pomoc dla tych którzy walczą z koronawirusem – mówi Tomasz Heryszek, prezes Weglokoks SA. _ Pomogliśmy już, przekazując d szpitalom w Raciborzu, Bytomiu, Chorzowie, i Dąbrowie Tarnowskiej. Przekazaliśmy 30 tysięcy maseczek ochronnych dla policji, domów pomocy społecznej i straży miejskich. Staramy się także wspierać rodzimy biznes, kierując zamówienia do lokalnych firm. Nasza pomoc trafia do różnych środowisk, w tym także do emerytów, dla których przygotowaliśmy maseczki do wykorzystania na przykład w trakcie zakupów.
Podziękowania, w imieniu obdarowanych, przekazał Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek, który uczestniczył w uroczystości przekazania sprzętu.
- Wszystkie te materiały są teraz niezwykle potrzebne i jesteśmy za nie wdzięczni, tym bardziej, że to kolejny, po akcji pomocy szpitalom i podległym nam służbom, przykład zaangażowania Weglokoksu w łagodzenie skutków pandemii – powiedział Jarosław Wieczorek.

Maseczki dla uw

media