Zgodnie z planem, w ostatnim dniu listopada Węglokoks oddał gotowy szpital tymczasowy w Pyrzowicach.

 

Placówka spełnia najwyższe wymagania stawiane placówkom medycznym. Tymczasowy szpital przystosowany do przyjmowania i leczenia pacjentów, u których stwierdzono zarażenie wirusem SARS COVID-19.

 

Placówka funkcjonować będzie w Pyrzowicach i jest znakomicie skomunikowana z głównymi ciągami komunikacyjnymi województwa śląskiego.

 

- Dziękuję za zaufanie, którym obdarzył naszą spółkę Rząd i Premier wydając decyzję o uruchomieniu przez Węglokoks szpitala tymczasowego na terenie województwa śląskiego – mówi Tomasz Heryszek, Prezes Zarządu Weglokoks SA.

 

Ustalona lokalizacja dopełnia działanie tymczasowego szpitala w MCK w Katowicach, łącznie zapewniając ponad 600 miejsc dla ewentualnych pacjentów. Z punktu widzenia medycznego, to najlepsze lokalizacje pod każdym względem, ekonomicznym, medycznym i organizacyjnym.

 

- Zadanie było bardzo trudne, bo placówki medyczne , szczególnie te, gdzie leczy się choroby zakaźne, wymagają spełnienia bardzo ostrych norm. Wiedzieliśmy również, że mamy bardzo mało czasu, bo kolejna fala pandemii, rozwijała się bardzo dynamicznie. Podołaliśmy jednak zadaniu - mówi Sławomir Brzeziński Wiceprezes Węglokoks SA, który kierował projektem.

 

Wybudowany przez Weglokoks SA obiekt, przygotowany jest na przyjęcie 144 pacjentów, z czego 10 stanowisk będzie wyposażonych w respiratory, potrzebne do pomocy w najcięższych przypadkach.

 

Zgodnie z normami obowiązującymi w szpitalach zakaźnych, całość podzielona jest na dwie części oddzielone od siebie śluzami, uniemożliwiającymi przenoszenie wirusa.

 

Zarówno pacjenci, jak i personel mają dostęp do odpowiedniej ilości urządzeń sanitarnych, gwarantujących komfort pracy i leczenia.

 

PYRZOWICE KORONAWIRUS COVID 19 SZPITAL TYMCZASOWY OTWARCIE 2020 0003

 

PYRZOWICE KORONAWIRUS COVID 19 SZPITAL TYMCZASOWY OTWARCIE 2020 0016

 

PYRZOWICE KORONAWIRUS COVID 19 SZPITAL TYMCZASOWY OTWARCIE 2020 0075

 

PYRZOWICE KORONAWIRUS COVID 19 SZPITAL TYMCZASOWY OTWARCIE 2020 0137

media